Przejdź do treści

Co oferują nam nowoczesne samochody?

Wybierając samochód z salonu na pewno kierujemy się nową technologią. Oczywiście żaden producent nie da nam wszystkiego w standardzie, bo podstawowa wersja pojazdu wciąż jest uboga. To chwyt marketingowy, który ma przyciągnąć zainteresowanych niską ceną. W każdym razie mało kto wybiera tanią wersję bez opcjonalnego wyposażenia. Takie samochody są wybierane jedynie jako samochody firmowe do większych flot, gdzie nie liczy się wyposażenie. Jeżeli tylko zdecydujemy się na wyposażenie opcjonalne, to będziemy na pewno zadowoleni. Samochód będzie o wiele bardziej funkcjonalny, a innowacje sprawią że każda podróż będzie bardziej ciekawa, komfortowa, a przede wszystkim bezpieczna.

Innowacje

Sam wybór samochodu jest zazwyczaj kwestią gustu. W zasadzie większość światowych marek proponuje podobne rozwiązania. Jednym z nich są reflektory, które mają dość istotny wpływ na sam wygląd pojazdu, ale także bezpieczeństwo. Wybierając nowy samochód warto zainwestować w ten element i cieszyć się dobrym oświetleniem w każdych warunkach. Obecnie dobrym rozwiązaniem są reflektory ksenonowe lub nowoczesne oświetlenie diodami LED. We wnętrzu nie może się obyć bez większego ekranu dotykowego z dużą ilością funkcji. Bez tego każdy nowy samochód wygląda ubogo, a przecież nie opłaca się korzystać z zewnętrznej nawigacji. Taka wbudowana funkcja GPS będzie o wiele bardziej intuicyjna i wygodna w obsłudze. Poza tym można jeszcze wybrać wielostrefową klimatyzację, podgrzewanie foteli, funkcje masażu i wiele innych ciekawych funkcji, których jeszcze jakiś czas temu nie było w opcji.

Wciąż obecne rozwiązania

Niektóre elementy nowych samochodów są tak naprawdę rzeczami, które od lat się nie zmieniają. Tak jest chociażby w przypadku katalizatorów, które teraz są obowiązkowo montowane w nowych samochodach. Wszystko przez nowe normy emisji spalin, które w dużym stopniu ograniczają producentów samochodów osobowych. Same katalizatory nie są w żadnym stopniu szkodliwe, ale w przypadku awarii serwis ich jest bardzo drogi. To właśnie przemawia do wielu kierowców, którzy decydują się o ich usunięciu. Jest to całkiem opłacalne, a wystarczy spojrzeć na ceny jakie oferuje skup katalizatorów. Oczywiście w przypadku nowoczesnych samochodów może to być znacznie utrudnione, bo wszystkim zarządza elektronika. Bez problemu wykryje brak katalizatora, a to może nieść ze sobą bardziej poważne konsekwencje.