Przejdź do treści

Tuningowanie układu wydechowego

Tuning samochodowy to coś, na co decyduje się obecnie całkiem spora ilość osób. Należy jednak mieć na uwadze to, że wszelkie modyfikacje których zamierzamy dokonać, powinny zostać dobrze przemyślane. Nie chcemy przecież uzyskać efektu odwrotnego do zamierzonego, takie jak chociażby utrata mocy w silniku. Jeśli jednak wiemy co robimy, nie musimy się niczym przejmować, a poszczególne zmiany mogą sprawić, że auto zyska na wartości. Możliwości jest tutaj sporo i wszystko zależy tak naprawdę od nas samych.

Co daje zmiana wydechu?

Jednymi z częstych zabiegów są chociażby modyfikacje układu wydechowego. Jest to coś, co jest w stanie nieco poprawić osiągi auta, ale przede wszystkim zmienia to dźwięk całego układu, przez co pojazd brzmi bardziej rasowo. Niektórym ludziom zależy jednak jedynie na tym drugim, przez co decydują się oni na wycinanie katalizatora. Nie jest to jednak do końca dobre rozwiązanie, bo dokonując tego, możemy mieć problemy z uzyskaniem pieczątki podczas przeglądu technicznego.

Odzyskanie części pieniędzy

Zamiast tego lepszym wyjściem będzie katalizator sportowy. Stary możemy sprzedać poprzez skup katalizatorów. Dzięki temu uzyskamy niemałą sumę, którą będziemy mogli przeznaczyć na nowy katalizator. Jeśli stara część była zapchana, po jej wymianie nasz silnik na pewno się ożywi, a my sami będziemy mogli cieszyć się lepszym brzmieniem wydechu. Warto z czasem dokonać również wymiany reszty elementów takich jak tłumik końcowy czy też środkowy.